Sony XPERIA U (ST25a)

دانلود رام رسمی ، آپدیت و فایل فلش گوشی Sony XPERIA U (ST25a)

 

sony xperia u ofic

  • مدل فایلی که دانلود می کنید حتما باید مطابق با گوشی شما باشد.
  • پس از دانلود فایل ، رام با پسوند ftf را با زدن Extract استخراج کنید. (پسوند فایل exe را دستی به ftf تغییر ندهید)

مهم : برای نصب اندروید 9 در صورت برخورد با ارور No Flash Script Found. Flash Script Is Mandatory ابتدا فایل فلش را به FlashTool بدهید سپس به مسیر C:\Users\Administrator\.flashTool\devices\G83XX رفته و نام فایل i47.1.fscرا به i 47.2.fscتغییر دهید و مجدد نصب را انجام دهید.

نکات قبل از فلش کردن رام جدید (ارتقا اندروید) :
1. در صورت نیاز از اطلاعات موجود در حافظه داخلی گوشی خود بک آپ بگیرید. اطلاعاتی که معمولا نیاز به بک آپ گیری دارند:شماره تلفن ها، عکس ها و فیلم های شخصی موجود در حافظه گوشی، پیامک ها و نرم افزار های مهم.
2. شارژ گوشی حتما بیشتر از 50% باشد.

Sony XPERIA U (ST25a)
مدلاندرویدBuild Numberتاریخ ارایهمنطقهفارسیحجملینک (VIP)
ST25aNEW  4.0.46.1.1.B.1.5408.01.2013برزیل (BR)کیبورد356 MB
ST25a4.0.46.1.1.B.1.1025.09.2012استرالیا (AU)کیبورد385 MB
ST25a2.3.76.0.B.1.56427.04.2012آمریکا لاتین (GEL)کیبورد238 MB

آموزش نصب رام (فایل فلش) سونی

آموزش نصب رام (فایل فلش) سونی – نحوه کار با فلش تولز سونی – نحوه فلش گوشی سونی

 

توجه قبل از شروع کار با Flash Tools ، موارد زیر را بررسی کنید:

  1. با توجه به اینکه بعد از نصب رام تمامی اطلاعات شما شامل مخاطبین، فیلمها و تصاویر حذف خواهند شد لازم است تا از آنها یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  2. سپس رام متناسب با گوشی و یا تبلت خود را دانلود و آماده نمائید: دانلود رام رسمی سونی
  3. درایورهای سونی ایکسپریا را نیز متناسب با مدل گوشیتان از مسیر C:\Flashtool\drivers نصب نمائید. در پنجره انتخاب درایور مورد نظر، تیک “Flashmode Drivers” و “Fastboot Drivers” را نیز علامت بزنید.
  4. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید و هنگام نصب درایورها با خطا مواجه می شوید آموزش روبرو را مطالعه کنید  : آموزش نصب درایور های فلش تولز در ویندوز 10
  5. اگر به تنظیمات گوشی دسترسی دارید جهت اطمینان، تیک گزینه های “USB debugging” و “Unknown sources” (به فارسی : “اشکال زدایی USB” و “منابع ناشناس”) را علامت بزنید تا فعال شوند، در غیر اینصورت از این مرحله صرف نظر کنید!

دانلود Flash Tool 0.9.22.3

نرم افزارنسخهحجم قابل اجرا دردانلود
FlashTool-win64.exe 0.9.28.0 120 MB windows 64bitدانلود
FlashTool-win32.exe 0.9.23.1 148 MB windows 32bitدانلود
FlashTool-mac.dmg 0.9.25.0 132 MB macدانلود
FlashTool-linux.tar 0.9.25.0 101 MB دانلود
FlashTool-win.exe 0.9.18.6 118 MB windows 64/32bitدانلود
Device Synced 02.06.2019 0.9.25.0 80 MB windows 64/32bitدانلود

1 – اجرای برنامه فلش تولز سونی

ابتدا لازم است تا برنامه Sony Flash Tool را اجرا کنید؛ برای استارت اولیه میبایست رایانه به اینترنت متصل باشد و چون سایتی که فلش تولز جهت همگام سازی دیوایس ها به آن متصل میشود از داخل ایران باز نمی شود پس حتماً چیزشکن خود را نیز متصل نمائید!!

توجه توجه : دقت داشته باشید که اولین اجرا ممکن است کمی بطول بینجامد مخصوصاً در نسخه های جدید فلشر سونی این زمان طولانی تر است پس صبور باشید!

 

2 – شروع کار با فلش تولز سونی

مانند تصویر زیر با کلیک بر روی علامت صاعقه پنجره کوچکی باز میشود که باید گزینه فلش مود (FlashMode) را انتخاب و OK کنید.

 

1

3– فراخوانی فایل رام به داخل برنامه فلش تولز

در این مرحله و در ادامه آموزش نصب رام سونی میبایست فریمور یا همان رام متناسب برای دیوایس مورد نظر را به برنامه فراخوانی کنیم. برای اینکار میتوانیم در بالای پنجره(مطابق تصویر زیر) بر روی علامت نقطه چین روبروی عبارت Source Folder کلیک کنیم و مسیر رام مورد نظر که قصد نصب آنرا داریم به یرنامه بدهیم و راه حل دیگر اینست که ابتدا فایل فلش یا همان رام را در مسیر C:\Users\[Your PC Name]\.flashTool\firmwares برای نسخه های جدید فلش تول و در مسیر C:\Flashtool\firmwares برای نسخه های قدیمی کپی کنیم؛ در حالت دوم دیگر نیازی به فراخوانی رام نیست چرا که بصورت پیش فرض رام های پوشه Firmwares در برنامه لیست میشوند.

 

2

توجه : تصویر بالا مربوط به نسخه جدید فلشر سونی ایکسپریا می باشد و ممکن است چیدمان گزینه ها و برخی قسمتها با نسخه های قدیمیتر متفاوت باشد اما کلیات کار یکیست!

تیک SIMLOCK را مواظب باشید! اگر از فلش تول با نسخه Flasher tool 9.19.10 یا قدیمی تر استفاده میکنید در پنجره فوق و در قسمت Exclude حتماً تیک SIMLOCK را علامت بزنید. و اگر از نسخه Flasher tool 9.22.0 تا 0.9.22.2 استفاده میکنید برعکس نسخه های قدیمی نباید تیک SIMLOCK را علامت بزنید. در نسخه های جدیدتر این گزینه کلاً حذف شده است!

همچنین توصیه میکنیم که تیک تمامی گزینه های قسمت Wipe را در تصویر فوق علامت بزنید تا فرآیند نصب بصورت کامل و بی عیب و نقص انجام شود (Clean Installation) . این گزینه ها برای پاکسازی کامل گوشی در حین عملیات نصب است.

 

4 – کلیک بر روی Flash و ادامه آموزش فلش گوشی سونی

پس از پیمودن مراحل آموزش نصب رام سونی که تا به اینجا بیان شد در مرحله بعدی باید بر روی گزینه Flash (همانند تصویر بالا) کلیک کرده و در پنجره بعدی که شکل آن را در پایین مشاهده میکنید متناسب با نوع گوشیتان عمل نمائید :

 

3

همانطور که تصویر فوق گویاست، برای مدل ها 2011 و قبل از آن باید کلید برگشت را نگه داشته و کابل USB را به گوشی متصل کنید و برای مدلهای 2012 و جدیدتر نیز دکمه ولوم پایین را نگه داشته و کابل را وصل نمائید.

خب اکنون در مرحله پایانی آموزش نصب رام سونی یا بعبارت دیگر نحوه فلش گوشی سونی به سر میبریم و اگر همه چیز درست پیش رفته باشد اکنون فرآیند نصب رام آغاز میشود، نوار سبزرنگ در پایین برنامه Flash Tool شروع به پر شدن میکند و بعد از چند دقیقه شما عبارت Flashing finished را در نوشته های بالای نوار سبز رنگ مشاهده خواهید نمود که به معنای موفقیت آمیز بودن کار است.

اما اگر خطا دریافت کردید برنامه را ببندید، مراحل فوق را بدقت بخوانید و مجدد شروع به کار کنید موفق خواهید شد…

 

نکته پایانی اینکه بعد از نصب رام، استارت اولیه گوشی چند دقیقه ای زمان خواهد برد پس عجله نکنید!

برای اطلاع از نسخه سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه اندرویدی خود مسیر های زیر را طی کنید :

منو فارسی:

تنظیمات > اصلی (سیستم) > درباره دستگاه > نسخه Android
تنظیمات > اصلی (سیستم) > درباره دستگاه > نسخه باند پایه
تنظیمات > اصلی (سیستم) > درباره دستگاه > شماره مدل

English Menu:

Settings > General (System) > About Device > Android Version
Settings > General (System) > About Device > Baseband Version
Settings > General (System) > About Device> Model Number